تحقیقات بازار

 امروزه برای ورود به هر کسب‌ وکاری دردنیا نه تنها نیاز به شناخت دقیق آن دارید، بلکه باید شناخت عمیقی از بازار آن کسب‌ و‌کار نیز داشته باشید. این شناخت از راه تحقیق بازار ممکن می‌شود.
تحقیقات بازار، روند جمع‌ آوری، تحلیل و تفسیر اطلاعات درباره بازار و مشتریان کنونی، قدیمی و یا بالقوه­ ی یک محصول یا خدمت است. این تحقیق در مورد خصوصیات، عادت مصرف،‌ محل زندگی و نیازهای بازار هدف شما و همچنین ویژگی‌های رقبا و صنعتی که درآن فعالیت می‌کنید، انجام می‌پذیرد.
تحقیقات بازار به سهامداران کسب‌و‌کار کمک می‌کند تا قبل از استفاده از منابع خود در یک کسب‌و‌کار، آن را امکان سنجی کنند. کالسنتر تلما با داشتن سابقه چندین ساله درخشان در این زمینه میتواند درخصوص شرکت­ها و سازمان­های مورد تقاضا دقیق ترین و جامع ترین تحقیقات را انجام دهد و به شروع آن کسب و کار کمک کند.


جمع آوری داده­ ها

جمع آوری داده­ ها اصلی ترین بخش تحقیق بازار به شمار می­رود و یک فرآیند دقیق است که در آن یک تحقیق برنامه ریزی شده برای تمام اطلاعات مربوطه توسط محقق ساخته شده است و صاحبان کسب و کار برای جمع ­آوری دقیق داده ­ها و اطلاعات و شروع کسب و کاری موفق، میتوانند با برون سپاری به کالسنتر تلما کار خود را بدون هیچ کمبود اطلاعاتی شروع کنند و آینده پیش­رو را تضمین کنند.


نظرسنجی

نظرسنجی، پادشاه یک کسب‌وکار است.نظرسنجی بهترین روش برای افزایش فروش است. با نظرسنجی مدیران شرکت­ها به مرور و با توجه به نظرات و نگاه مخاطبان به محصولاتشان می‌توانند نقاط قوت و ضعف کار خود را پیدا کنند.متداول­ترین روش­های نظرسنجی:

نظرسنجی از طریق اس ام اس (پیامک) :دریافت پیامک از طریق سامانه پیامکی(بطور مثال ارسال عدد ۱ درصورت داشتن رضایت و عدد ۲ در صورت عدم رضایت)

نظرسنجی از طریق برقراری تماس تلفنی با مشتریان : با برقراری تماس با مشترکین میتوان رضایت یا عدم رضایت آنها را از طریق پرسشنامه و بصورت شفاهی جویا شد.                     

نظرسنجی ایمیلی: با ارسال ایمیل برای مشتریان و پاسخ دادن به آن،میزان رضایت از محصولات و ارائه خدمات را میتوان دریافت.

نظرسنجی حضوری: با استفاده از پر کردن فرم کتبی نظرسنجی توسط مشترکین،میتوان به میزان رضایت کاربران پی برد.


انجام تحقیقات در دیتابس های موجود

امروزه با افزایش داده­ ها،وجود دیتابیس­های(بانک­های اطلاعاتی)متعدد و دشوار شدن جستجو در داده­ های حجیم، تجزیه و تحلیل در داده­ ها نیاز به دانستن برخی تکنیک­های تخصصی و دانش داده کاوی دارد.لذا کالسنتر تلما با بهره­ گیری از این تکنیک­ها و نیروهای زبده قادر به استخراج اطلاعات وهمچنین به دست اوردن نتایج مطلوب مدنظر مشتریان می­باشد.